Jesteś: 227023
osobą na naszym portalu

2017-04-24

Prace budowlane

Przy szkole trwają prace budowlane- chodnik, parking, nowe ogrodzenie. Prowadzone roboty powodują dużo zamieszania, utrudnienia w ruchu, zagrożenie dla bezpieczeństwa dzieci. Niestety nie udało sie przesunąć terminu robót na wakacje. Apeluję do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności, zostawiane samochodów na parkingu przy kościele. Policja obiecała, że zwiększy ilość patroli drogowych przy szkole, szczególnie w godzinach rannych, konserwator będzie pełnił rano dyżur na skrzyżowaniu pomagając przy przechodzenie przez jezdnię. Prace mają potrwać około miesiąca.
2017-05-25

Dziecięca Piłka Ręczna

Podsumowaniem projektu Dziecięca Piłka Ręczna był turniej powiatowy, który odbył się 23.05.2017r. w Kielcach. Nasza drużyna - SP Ćmińsk, składająca się z uczniów z klas II i III dzielnie walczyła na boisku, popisując się wysokimi umiejętnościami. W turnieju brało udział 8 szkół, a my zajęliśmy 3 miejsce - na podium:) Jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział w tak prestiżowym turnieju, a dzieci wykazały się prawdziwą sportową postawą. Mamy nadzieję, że zaowocuje to w przyszłości jeszcze większym sukcesem. Gratulujemy uczestnikom i  dziękujemy opiekunce p. E.Stolarskiej.
2017-05-25

GMINNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS IV-VI SP

W dniu 24.05.2017r. odbył się w ZS w Kostomłotach Gminny Konkurs z Języka Angielskiego dla klas IV-VI SP. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z SP z Ćmińska, Kostomłotów i Porzecza. Poziom był bardzo wyrównany. Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca: w kategorii klas IV Oliwia Duś zajęła I miejsce, a Anna Saladra wyróznienie. W kategorii klas V Katarzyna Strzępka zajęła IV miejsce, Katarzyna Frydrych wyróżnienie. Natomiast w kategorii klas VI Aleksandra Ciołak uplasowała sie na II miejscu, a Oliwia Porębska na IV. Wszystkiem uczestnikom należą się gratulacje.
2017-05-23

Siatkówka dziewcząt

Dużym sukcesem zakończył się udział naszych siatkarek w Półfinale Wojewódzkiej Gimnazjady, który się odbył 15 maja br. w Gowarczowie. Dziewczęta naszej szkoły pokonały zespoły z Radoszyc (2:0) i Gowarczowa(2:0) tym samym zajmując I miejsce w turnieju. Pierwsza lokata dała nam awans do kolejnego – 5 już etapu rozgrywek finału świętokrzyskiej gimnazjady. Zagramy tam w gronie najlepszych 6 zespołów z województwa. Skład zwycięskiej drużyny: Natalia Suchenia, Ilona Salwa, Julia Reczyńska, Dominika Szybalska, Julia Radlica, Karolina Ciopińska, Aleksandra Salwa, Milena Kochel, Amelia Saladra, Karolina Łaszcz.
2017-05-22

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego

Jakub Woźniak z klasy VIb udowodnił, że o ekologii wie wszystko. W ubiegłym semestrze awansował do finału Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego dla klas IV-VI. Konkurs ten organizowany jest pod patronatem Ministerstwa Środowiska, Kuratoriów w Krakowie, Kielcach i Rzeszowie, Lasów Państwowych, Parków Narodowych i wielu instytucji i uczelni. Kuba znalazł się w grupie 85 najlepszych uczniów z Polski. W kwietniu tego roku w Krakowie odbył się finał tego konkursu. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 39 podchwytliwych i często bardzo zawiłych pytań. Zakres tematyczny był bardzo szeroki, ponieważ dotyczył nie tylko szeroko rozumianych treści ekologicznych w za

Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.
sobota, 27 maja 2017
147 dzień roku
pn wt śr czw pt so nd
imieniny